Trick or Treat
Het aller-leukst én spannendst van het Halloween kinderfeestje vinden alle kinderen, ongeacht leeftijd, altijd het Trick-or-Treat gedeelte!
Trick-or-Treaten kun je het beste als allerlaatste doen op het kinderfeestje. Dan heb je sowieso alle tijd om de kinderen te schminken, maar vooral kun je het feestje dan zo op een leuke manier afsluiten!
Vanaf 4 jaar:
Duurt minimaal 30 minuten (maar is afhankelijk van hoeveel buren je langs gaat)
Nodig:
- Groot (rieten) mandje met hengsel om het snoep in te doen, dit wordt dan later thuis onder de kinderen te verdeeld.
- Schmink -in ieder geval in de kleuren wit, zwart, groen, rood.
- Haar COLOUR spray in spuitbus (die je met carnaval gebruikt). Bijvoorbeeld in de kleuren wit, zwart en groen.
Schminken:
Elk kind schminken duurt ongeveer 15 minuten. Soms wil een kind beslist niet zo uitgebreid geschminkt worden. Dan kun je bijvoorbeeld voorstellen, om alleen een spinnenwebje op de wang te verven.
Voorbeelden van schminkideeën kun je vinden bij de links op mijn site bij "schminken", maar ook erg handig zijn de kinder schminkvoorbeeld boekjes die je o.a. kunt vinden op de jeugdafdeling van de bibliotheek of te koop bij de boekhandel.
Kinderen vinden het erg leuk als ze zelf in zo'n boek mogen uitzoeken hoe ze geschminkt willen worden.
Op zo'n kinderfeestje is het zeer raadzaam om een paar hulpmoeders/vaders te hebben. (Dit zijn dan de zogenaamde "hulpheksen" of 'hulptovenaars"etc.)
Terwijl de hulpmoeders de kinderen bezig houden met bv. een spelletje of knutselwerkje, kun je één voor één een kindje uit de groep halen, om deze dan ondertussen te schminken.
Tegen het einde van het Halloween / griezelfeestje is ieder kind dan geschminkt. Als laatste 'Spelletje" van het feestje, kun je dan met de geschminkte kinderen langs de deuren gaan om te Trick - or - Treaten!
Verkleden:
Het is niet nodig dat kinderen voor zo'n Halloween griezelfeest dure verkleedkleren zouden moeten gaan aanschaffen. Met wat oude kleren of een oude laken en wat creativiteit (en natuurlijk wat schmink) kom je namelijk al een heel eind!
Als je de uitnodigingen verstuurt, kun je hierop al vragen of de kinderen met oude (liefst zwarte of witte) kleren willen komen. Oude kleren zijn sowieso gewenst omdat door alle verf, schmink en geknutsel de goede kleren zouden kunnen beschadigen!
Een eenvoudige zwarte cape is leuk om als bv. Batman of een vampier verkleed te gaan.
Een wit laken is uitstekend om als spookje verkleed te gaan.
Een oude zwarte jurk of bv. lange zwarte T-shirt is prima als basis voor een leuk heksje! Ook kun je met wat witte textielverf "botten" op een zwarte oude trui of shirt verven...dit wordt een leuk skeletje! (zie voorbeelden op foto's hierboven).

